Egy újabb álmos reggel.
Ébredés, indulás.
Reggeli rutinok … majd a kávé.
A csésze melege az újaidban.
Kávé gőzpárája minden érzékedben — az illat, amit annyira ismersz, …de talán már észre sem veszed.
Az első korty.
Egy pillanatra tényleg csak ez van: az illat, az íz, a hő.
…és ott van minden reggel. A tiéd. Mégis tovasuhan, mire kilépsz az ajtón.
Az ÚTRAVALÓ meditációs estéken
leülünk együtt egy órára
és csak engedjük,
hogy ez a pillanat egy kicsit tovább tartson.
Nem kell ügyesebbnek lenned.
Nem kell többet tudnod
vagy „többet kihozni magadból”.
Csak ülj és engedd meg magadnak, hogy csak ülj.
Aztán vidd haza az élményt, és a reggeli kávé békéje napközben is eszedbe fog jutni.